Veda nás baví

Interaktívne a zábavné aktivity pre deti

SPRAVODAJ MAREC 2016

09.03.2016

A máme tu marec - začiatok jari, a tiež mesiac knihy.


KRÚŽOK VEDA NÁS BAVÍ

S deťmi na krúžkoch Veda nás baví už postupne listujeme zaujímavými témami druhého polroka. Aj naďalej je možné prihlásiť nové deti a poskytnúť im príležitosť, aby zábavnou formou zistili, ako funguje svet okolo nás. Neváhajte a prihláste sa! Viac info a prihláška tu.


NOVÝ PATRÓN

Patrónom pre 2. polrok sa tentokrát stal významný slovenský geológ a fytopaleontológ Dionýz Štúr. Na deti, ktoré navštevujú náš krúžok, čakajú aj takéto nové odznaky ako odmena za ich úsilie. O našom vedcovi, ktorého meno nesie aj Štátny geologický ústav, sa dočítate tu.


VÝZNAMNÉ VÝROČIE

14. marca uplynie presne 137 rokov od narodenia jedného z najvýznamnejších vedcov všetkých čias, teoretického fyzika, Alberta Einsteina. Celý článok čítajte tu.


TYPY NA VÝLETY

- 11. 03. 2016 Stretnutie pre deti, knihy/obrazy. Esterházyho palác v Bratislave.

- 13. 03. 2016 Deň hvezdární a planetárií. Astronomické pozorovania v slovenských hvezdárňach si môžete vyskúšať napr. v Nitre, alebo aj v ďalších mestách

- Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci má tiež zaujímavý marcový program tu.

- 18. a 21. 03. 2016 Medzinárodný deň lesov. Centrum environmentálnej výchovy Zoo Bojnice pripravila v rámci tohto dňa program pre deti. Podrobnosti tu.


MAREC, MESIAC KNIHY

Marec ako "mesiac knihy" ponúka množstvo zaujímavých akcií v knižniciach a predajniach kníh, ktoré pre svojich verných, ale aj pre nových klientov pripravili rozmanité sprievodné akcie. Určite si medzi nimi vyberiete.


Príjemné marcové dni a veselú Veľkú Noc želá

Tím VEDA NÁS BAVÍ

Potrebujete poradiť? Napíšte nám infosk@vedanasbavi.sk

Návštevou týchto stránok súhlasíte s použitím súborov cookies od nás a tretích strán najmä za účelom analýzy návštevnosti. Viac informácií tu.
cancel
helpline kroužky

Môžeme Vám pomôcť?

Nedarí sa Vám dokončiť prihlášku? Pokiaľ máte problém, neváhajte nás kontaktovať:

Email: infosk@vedanasbavi.sk